Adoptuj si babi nebo dědu

Právě připravujeme seznam babiček a dědečků, kteří by měli zájem o nová vnoučata. Zároveň vymýšlíme systém tak, aby byl bezpečný. Pokud se chcete zapojit, kontaktujte nás a popovídáme si o tom, jakou babičku nebo dědečka hledáte. 

STEJNÝ NÁPAD MAJÍ I ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Řada známých osobností má stejný nápad jako my. Nedávno jsem na FB narazila na krásný příspěvek režiséra  Jiřího Stracha a jeho manželky Magdičky…….Ani jeden již babičku ani dědu nemají, a proto se rozhodli jednu stařenku adoptovat. Ta žije v ústavu sociální péče a je téměř sama. Její syn již před lety zemřel, vnoučata nemá a život se najednou stal nějak složitější a smutnější. Stařence je úctyhodných 99 let a znovu tak získala rodinu, která ji má ráda a věnuje se jí.

Příběh pana Stracha a babičky Miládky mne moc nadchl a dokládá to, co již jako Ašákovo vnouče léta tvrdím – rodina je důležitá, ale leckdy se dá nahradit i dobrým přítelem, když není zbytí.

Není vám tato situace povědomá? Nechybí právě vám babička, děda nebo naopak vnoučátko, které by vás rozveselilo? Rádi pomůžeme.

Nejenom známé osobnosti, ale i vy jste se zapojili do aktivity Adoptuj si babi nebo dědu. První vlaštovkou jsou manželé Báchorovi, kteří před Vánoci začali aktivně navštěvovat pana Petra a společné chvilky si moc chválí. Zpočátku trochu nejisté a překvapené okamžiky se staly pro obě strany příjenmnými setkáváními. Pan Petr nejen že ochutnal výborné cukroví, ale při druhé schůzce již se známými komunikoval bez ostychu a s radostí, že je vidí.

Moc manželům Báchorovým za jejich návštěvy děkujeme. To je to nejvíc, co můžeme našim seniorům nabídnout. Náš čas a společné povídání a vzpomínání.