Akce pro babičky a dědečkyPojďme společně vymýšlet  akce, které babičkám a dědečkům udělají radost!  Ať už třeba naplánujete hudební vystoupení  amatérského sboru, přednášku, hromadné předčítání nebo třeba tvořivou dílnu – jedná se o kategorii činností, kterou si babičky a dědečkové užijí jako společenskou akci.

Hledáme nápady na akce i dobrovolníky na jejich realizaci.

Podle informací od personálu  CARVACu by babičky i dědečky moc potěšilo, kdyby jim někdo občas přišel vyprávět o svých zážitcích z cest, o zajímavých koníčcích nebo třeba o neobvyklém zaměstnání. Takových akcí prý není nikdy dost!

My zatím připravujeme povídání o cestách a zážitcích, kreativní workshopy a besedy, naši malí kamarádi z MŠ Okružní a Mokřiny a základní a střední školy ze Studentské ulice se chystají pravidelně navštěvovat seniory se svými nápady a jednoduchými programy. LDN CARVAC již nějakou dobu také navštěvují dva pejsci  a v rámci canisterapie každých 14 dní se můžou babičky a dědečkové s pejsky pomazlit a pohrát. Dobrých akcí však nikdy není dost a my budeme rádi za každý  nápad a hlavně  čas, který seniorům věnujete. Být jim na chvíli vnoučetem a darovat jim svoji pozornost v jakékoliv podobě je pro nás maličkostí a pro ně velkým zážitkem. 

Seznam akcí budeme pravidelně doplňovat o všechny Vaše nápady a možnosti, jak zpříjemnit dny babičkám i dědečkům. Napište nám cokoliv, co byste rádi zrealizovali! Společně s pracovníky CARVACu, DPS a dle možností i s Klubem důchodců probereme detaily a vymyslíme společně vhodné termíny  a s realizací velice rádi pomůžeme.

Zapojte se do Vnoučat v akci a ozvěte se nám na info@asakovavnoucata.cz 

Připravované akce

  • březen  2022 MDŽ pro naše babičky (+úsměv pro dědečky, aby jim to nebylo líto)

Navázali jsme velmi příjemnou a milou spolupráci s MŠ Okružní a MŠ Mokřiny a nestačili jsme koukat. Dárečky a přání, které šikovné paní učitelky společně s dětmi vyrobily, měly u seniorů ohromný úspěch. A od koho nejvíce potěší kytička k Mezinárodnímu dni žen? No samozřejmě, právě od našich malých kamarádů. Proto chystáme oslavu dne našich maminek a babiček společně s nimi. Nově se zapojí i Základní a střední škola v Aši a my už se moc těšíme, jaké to bude pro naše seniory překvapení. Dědečkové,  aby nebyli smutní, dostanou také malý dáreček, i když tento den patří  ženám. Kdo by se tím ale trápil, že ano 🙂

  • duben 2022 – zaří 2022   začátek výletování

Když už nám to konečně situace dovolí, chystáme se naše seniory vytáhnou do přírody, na kávičku, za zvířátky do miniZOO ve Františkových Lázních, na Seeberg, do hospůdky na pivečko – každému podle jeho přání. Využili jsme nabídky pana a paní Vaňkových a díky jejich autobusu můžeme spolehlivě bezpečně vyrazit na krátký výlet. Myslíme, že to bude pro babičky a dědy hodně silný zážitek,protože málokdo z nich poslední měsíce mohl opustit svůj pokoj nebo byt .

  • duben 2022 – Velikonoce

Začátek jara je potřeba oslavit. Chlapi, pojďte nám pomoci a přijďte na koledu do Carvacu. Nebudete litovat

  •  květen 2022

Poděkovat maminkám za celoživotní trápení a starání  se přeci sluší. No a my půjdeme poděkovat tam, kde si to opravdu zaslouží, ale ne každá maminka tam má někoho, kdo to udělá. A zase se bude přát a zpívat a třeba i recitovat básničky od našich malých kamarádů z MŠ a ZSŠ.

  •  červen – srpen 2022

V tomto období bychom rádi plnili slíbená přání – jazzový koncert s pražskou umělkyní, zpívané – možná i s táborovým ohněm, výstavy a besedy s paní Aničkou Štochovou ( ta ostatně funguje celoročně a stále pro naše seniory něco zajímavého vymýšlí), vyrazíme i na slíbené pivečko do místní hospůdky na popovídání s panem Petrem a dalšími klienty Carvacu, rádi bychom zorganizovali výstavu nádherných obrázků paní z pečovatelského domu, atd. atd

  • září 2022

Co takhle karaoke, miniolympiáda senioři proti MŚ a ZSŠ, vycházka babiček a dědečků s dětmi po místní historii ? Všechno je možné, stačí si jen přát. A my už připravujeme podrobnosti jednotlivých akcí.

  • říjen 2022

Měsíc, ve kterém chceme oslavit Den seniorů (1.10.) a Den stromů (20.10 ). Rádi bychom navázali na krásnou akci, která zmizela z našeho kalendáře a společně s Ašskými lesy vzkřísili Alej přátelství pod Rozhlednou.

  • listopad 2022

Na listopad se moc těšíme. 21.11. je známý jako Mezinárodní den úsměvů a pozdravů. Půjdeme vyzkoušet, jestli se nám nějaké úsměvy podaří vyloudit na našich seniorech. Nechcete se zapojit a pomoct vymyslet zajímavou aktivitu ?

  • prosinec 2022

A jsou tady Čert a Mikuláš a Vánoce, hurá !!! A to my přece už umíme , že Vnoučátka 🙂 Na Mikulíše máme připravené speciální překvapení, které vám rádi natočíme a zveřejníme ( samozřejmě v souladu s nařízením GDPR). Ale pokud chcete být u toho, čím více čertů a andělů, tím lépe 🙂

Proběhlé akce

12.8.2021 I Mazlení s poníkem Casperem v LDN CARvAC s.r.o.

Babičky a dědečky přijela potěšit Michaela Kunová se svým minihorse poníkem Casperem, kterého už delší dobu připravuje na budoucí dráhu terapeuta. Práci s koňmi se věnuje více než 15 let a funguje i jako lektorka přirozené komunikace s koňmi. My jí velmi děkujeme, že na naše oslovení zareagovala ihned a potěšila dědečky a babičky pomazlením s poníkem a povídáním o koních už během měsíce srpna!