Daruj zážitek

To je vlastně taková obdoba Vánočních přání.

Ale trochu jinak – v tomto případě totiž nejde o dary hmotné, ale o to darovat to nejcennější, co máme – kousek svého času.

Ať už půjde o to, vzít nějakou babičku na kávu, aby se podívala mezi lidi, nebo některého dědu na procházku do lesa, kam chodíval na houby – hlavní myšlenkou je vytrhnout seniory z  každodenní rutiny, věnovat jim čas a dělat jim společnost.

Z darování zážitku se může stát i trochu adopce – pokud si s vybranou babičkou nebo dědečkem sednete a spřátelíte se, určitě se na Vás nebudou zlobit, když se za nimi čas od času zastavíte a povykládáte si s nimi.  Pro spoustu z nich může být velkým zážitkem i jen to, že za nimi přijde nějaká návštěva.

Jak to funguje?

Vyberete si svého dědečka nebo babičku z aktuálního seznamu a dáte nám vědět, komu byste chtěli udělat radost – napíšete nám na sebe telefon a e-mail na stránku Spokojených Ašáků na Facebooku, do komentáře k článku nebo do mailu info@asakovavnoucata.cz a my Vám zpětně potvrdíme, že s Vámi počítáme – to proto, aby se nestalo, že babička Anička vyrazí na zákusek několikrát a dědovi Milanovi by třeba nikdo nepřišel předčítat. Poté Vás spojíme s konkrétní osobou, která se o seniora stará a domluvíte si datum a čas, kdy by se Vám hodilo zastavit se a přání realizovat. Ano, je to trochu komplikovanější než samotný dárek, ale senioři potřebují znát termíny dopředu a připravit se i na kratičký výlet či návštěvu, protože je to pro ně velká věc.

Děkujeme všem, kteří budou mít chuť se s námi do této akce zapojit.

Seznam přání babiček a dědečků z CARVAC s.r.o.

Aktuální k 1.1.2022

Po domluvě s personálem raději přinášíme i trochu bližší informace – abychom seniorům udělali nezapomenutelný zážitek a zbytečně je nestresovali. Výlety je potřeba přizpůsobit fungování jejich domova – bylo by tedy dobré, aby se ideálně uskutečnily až po obědě a před 18. hodinou byli zpět. Babičky a dědečkové se mohou trochu bát vyrážet někam s úplně cizími lidmi – bylo by proto fajn se posléze na termínu výletu domluvit osobně v CARVACu a při té příležitosti se seznámit s babi nebo dědou, kterého vezmete na výlet. Po této osobní domluvě můžou pracovníci navrhnout, aby vám u výletu asistoval někdo z nich – kvůli znalosti zdravotního stavu seniora. Seznam přání je docela krátký, protože některé babičky a někteří dědové mají pravidelné návštěvy a výlety se svými rodinami – tedy v seznamu jsou opravu jen ti, kteří dlouho nikde nebyli.

Helenka (94) – cukrárna (invalidní vozík)
Jiřinka (75) – cukrárna s vyhlídkovou jízdou po Aši
Petr (69) – zajít na pivo (invalidní vozík)
Blanka (71) – podívat se za sestrou tady v Aši (invalidní vozík)
Vilma (71) – podívat se na zámek (paní Vilma má moc ráda děti)
Mária (82) – vyhlídková jízda do Chebu a spojit to s cukrárnou
Vlasta (82) – hudební vystoupení zde v DpS (milovnice jazzu)
Ludmilka (80) – zazpívat si zde v DpS s někým dechovky (ráda zpívá)
Marie (91) – podívat se na ašský hřbitov (invalidní vozík)
Karel (83) – výlet po okolí (invalidní vozík)
Jarka (75) – výlet po Chebu – vidět Špalíček, krajinku (invalidní vozík)
Karin (72) – přivézt něco z cukrárny a dát si společně zákusek (dia)

Zážitky pro všechny :

  • co třeba nakoupit pár zákusků ( i DIA) a přijít si popovídat se všemi
  • umíte zahrát na kytaru, harmoniku, housle? Bezva , tohle udělá radost
  • přijďte zavzpomínat na starou Aš a pokud máte k tomu nějaké fotografie , bude to teprve ono
  • umíte vyrábět dekorace nebo jiné drobnosti? Pojďte to babičny naučit
  • byli jste na dovolené v netradiční zemi a máte z cest zajímavé zážitky? Sem s nimi….
  • umíte zpívat? Tady se zpívá rádo, zkusíme to společně
  • atd, atd, …

 

Naše aktivity v roce 2022 aneb Jak plní sliby Ašákova vnoučátka

Asi vás zajímá, jak jsme si vedli a kolik slibů jsme splnili, že?

Věřte nám, že my jsme spolehlivá a zodpovědná vnoučátka a své sliby plníme . Nepovedlo se nám zatím zrealizovat výlet do Chebu a na zámek, ale místo toho díky paní Vaňkové a jejím přátelům byli naši senioři na výletě za zvířátky ve Františkových Lázních a na kávičce se zákuskem v podhradí – v Libé….Takže vlastně skoro přibližně splněno 🙂

Splnili jsme přání jak návštěvy cukrárny a hospůdky, zazpívali jsme si s paní Lucií a jejím přítelem známé hity ze šedesátých let, projeli jsme se a zavzpomínali na místním hřbitově, děti z lidové školy umění v Carvacu vystupují velmi často a jazzové vystoupení bylo také.

Na příští rok připravujeme setkání se zajímavými zvířátky díky panu Kosíkovi, výlety přislíbili opět Vaňkovi a jejich přátelé, podařilo se nám zajistit předčítání knížek, slíbený máme i nesplněný výlet do Chebu, pan Mordavský přislíbil výlet kočárem a pokud se zadaří, možná se nám povede jedno velké překvapení přímo v parku Carvacu. Ale to je ještě velmi brzy o tom mluvit. Těšte se, je na co 🙂

POkud máte i vy jakýkoli zajímavý nápad, jak zpestřit život našim seniorům, ozvěte se nám. Rádi pomůžeme  a věřte, že nic není nemožné 🙂