Vánoce 2022

Letošní vánoční přípravy nám daly opravdu zabrat. Oslovila nás Diakonie s prosbou, zda bychom nechtěli pomoci i s akcí Krabice od bot zaměřenou na rodiny a děti  v tísni. V chebském regionu chybí sběrná místa. Co na to říct, že ano 🙂 Když pomáhat, tak s vervou 🙂

K našim seniorům tedy přibyly i dárky pro děti ohrožené chudobou. Co nás čeká, jsme nedokázali předem odhadnout ani náhodou. Byla to opravdová smršť balíčků všech velikostí a druhů. Díky tomu, že jsme v celostátním abecedním seznamu byli uvedeni jako Ašákova vnoučata na druhém místě, zavalili nás štědří dárci takovými hromadami, že jsme mohli podělit nejen dětský domov, azylový dům, všechny vytypované rodiny ze strany základních a mateřských škol, ale všechny děti dostaly dárků hned několik.

Také pro naše seniory jste připravili vše, co si přáli a nikdo nezůstal bez dárečku. Podtrženo, sečteno se vybralo 335 dárků pro děti i babičky a dědečky, byly vybrány opravdu od Aše až po Slovensko. Je úžasné, kolik lidí se do akce zapojilo, někteří z vás osobně dárky v Carvaku i předali.

Zajímavě se nám rozbíhá i akce Daruj zážitek, kterou jsme zavedli teprve vloni jako zkušební projekt. Letos jste se zavázali nejen k tomu, že naše seniory vyvezete na výlet, projdete se s nimi po jejich oblíbených místech, oslovil nás pan Mordavský s nabídkou výletu v kočáru taženým jeho nádhernými koňmi, máme zájemce o předčítání knížek, o přípravu grilování pro naše seniory, pozvánku do cukrárny a hospůdky a mnoho dalších aktivit, o kterých vás budeme pravidelně průběžně informovat.

Ašákova vnoučata se stávají pevnou základnou komunitních aktivit v našem městě a to je to, o co se od počátku snažíme. Jsme rádi, že jste v tom s námi a pomáháte nám pomáhat.

Podobné příspěvky