Vnoučata pomáhají dětem v nouzi.

TV Nova uspořádala sbírku Školákům se srdcem. Její organizátoři se na nás obrátili s prosbou o zabezpečení dobrovolníků a pomoc při její realizaci.

První víkend v září se po celé republice dobrovolníci zapojili do bohulibé akce a můžeme říci, že vy v Aši jste byli opravdu štědří. Podařilo se nám vybrat 5 krabic sešitů, pastelek, psacích potřeb, vodových a voskových barev, kříd, kružítek, fixů atd.

Všechny pomůcky byly určeny pro děti dostávající se díky složité finanční situaci do těžkostí. Spravedlivě jsme podělili všechny základní školy v Aši, stejně jako školu speciální, dětský domov a Domov pro matky s dětmi. Jejich ředitelé a ředitelky jednohlasně slíbíli, že vaše dary budu využity účelně – pro děti, jejichž rodiče se snaží zabezpečit vše pro  vzdělání svých dětí, ale prostě to díky zdražování nezvládají. Nechceme, aby vaše peníze byly utraceny pro někoho, kdo si to nezaslouží.

Bylo až dojemné sledovat, jak podle svých možností nakupovali babičky, dědové i místní podnikatelé bez rozdílu. I samy děti přispěly z vlastního kapesného.

Co dodat? Vyřizujeme velké poděkování ze všech škol a my se přidáváme. Jste úžasní, že nemyslíte jen na sebe.

Podobné příspěvky