Vnoučátka přejí k MDŽ

Dojemné setkání nejmladších vnooučátek s babičkami

8.březen tradičně patří našim ženám.

Již od vzniku Ašských vnoučat se těšíme, jak jej prožijeme společně s našimi babičkami v Carvacu a domě s pečovatelskou službou. Bohužel covid nám na dlouhé měsíce tuto možnost odpíral. Letos se konečně alespoň částečně podařilo setkání v omezeném režimu uspořádat.

Děti z MŠ Okružní a naši přátelé v Praze připravili roztomilé překvapení v podobě ručně vyrobených přáníček a papírových květin, dospěláci z Vnoučat zakoupili nádherné equadorské růže. a mohlo se vyrazit za našimi seniorkami.

Škoda, že jste nemohli být přítomni celému setkání. V Carvacu, který má zatím omezený provoz pro návštěvy, dětičky předaly květiny a dárečky paní Terezce Štechové a paní Kinčešové a ty je potom rozdaly babičkám. Podívejte se do fotogalerie, jak překvapené a dojaté babičky byly. Už pro tyto okamžiky stojí za to celé setkání připravovat.

V domě s pečovatelskou službou druhá skupinka Vnoučátek rozdávala přáníčka a vlastnoručně vyrobené květiny babičkám osobně. I tady to byl velmi silný zážitek pro obě strany.

Veliké díky našim zlatým učitelkám z MŠ Okružní – paní Květě Střeskové, Jitce Špinarové, Simoně Blankové a Martině Trnkové ( snad jsme někoho neopomněli), které měly s přípravou hromadu práce a hlavně dětem vysvětlily, proč je důležité na seniory nezapomínat. Některé dojaté maminky nám potom poslaly krásnou zprávu, jak byly dětičky nadšené.

Podobné příspěvky